kciuk_ok    Żeby nie było, że wszystko krytykujemy jak leci, to w tym miejscu, dla odmiany, a kto wie – może na stałe, pochwalimy działanie naszego samorządu.
Pieniądze z podatku dochodowego od osób fizycznych, czyli z rozliczeń rocznych PIT trafiają w 37 procentach do budżetu gminy, w której mieszkamy, a dokładnie do budżetu tej gminy, którą wskażemy w naszym zeznaniu PIT jako miejsce zamieszkania.
Akcja, którą wymyśliła i skutecznie rozpropagowała wójt Elżbieta Burtan, już przysporzyła gminnemu budżetowi około 5 mln złotych.
W ślad za naszą gminą poszły też inne samorządy. O podatki naszych mieszkańców zaczął już rywalizować Kraków, a akcję płacenia podatków w miejscu zamieszkania skopiowała Warszawa.
Pamiętajmy. Jeśli płacimy podatek tam gdzie mieszkamy, to wraca on do nas w postaci lepszych dróg, chodników, oświetlenia ulicznego, nowych placów zabaw, lepszych szkół i przedszkoli, sprawniejszej komunikacji publicznej, dobrej oferty edukacyjnej i kulturalnej, sprawnej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.

Co zrobić, by zostawić swoje podatki w naszej gminie?
Nie trzeba się przemeldowywać – wystarczy w zeznaniu podatkowym wskazać gminę Zabierzów jako miejsce zamieszkania i do urzędu skarbowego wysłać swój PIT.