Puchar Wsi  KrakowskiejOsiemdziesięciu młodych łuczników i łuczniczek z dziesięciu klubów z małopolski i województw ościennych: podkarpackiego, świętokrzyskiego, śląskiego a nawet mazowieckiego, rywalizowało w czternastej edycji Pucharu Wsi Krakowskiej.
Organizator – Uczniowski Klub Sportowy Grot z Zabierzowa, przy wsparciu gminy Zabierzów i Powiatu Krakowskiego był gospodarzem cieszących się dużymi i niezmiennym powodzeniem zawodów łuczniczych dla dzieci i młodzików.

    Łucznictwo w Zabierzowie ma bardzo bogatą historię – mówi Marta Dudek, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Grot.
Dwa lata temu obchodziliśmy okrągły jubileusz 60-lecia. To dyscyplina trudna do uprawiania, ale bardzo ciekawa. Sama, właściwie od dziecka aż do pełnoletniości, tę dyscyplinę uprawiałam. Również przez etap sportu wyczynowego. Byłam zawodniczką kadry, startowałam w różnych zawodach na arenie krajowej i nie tylko.


Obecna prezes ma na w swojej kolekcji srebrne i brązowe medale Mistrzostw Polski w kategoriach juniorów i seniorów. Jako reprezentantka kraju zajęła 5-te miejsce w Mistrzostwach Europy.
Wychowaliśmy sporo bardzo dobrych zawodników. Obecnie mamy jedną z najlepszych zawodniczek w kraju. W czasie przygotowawczym do olimpiady jest to Karina Lipiarska-Pałka – chwali swoje podopieczne jednocześnie zapraszając do uprawiania tego sportu: Łucznictwo to dyscyplina niewątpliwie wymagająca ale ładna, ciekawa i tak jak każdy sport wyczynowy, wymagająca sporej dyscypliny i zaangażowania. Zachęcam do uprawiania tego pięknego sportu.

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „GROT” w Zabierzowie powstał w grudniu 1994 roku z inicjatywy trenera Aleksandra Jabłońskiego i Jerzego Cywickiego, ówczesnego Dyrektora Szkoły Podstawowej w Zabierzowie. Założycielami byli reprezentanci grona pedagogicznego i rodziców. Za cel postawiono wszelkie działania zachęcające dzieci do uprawiania sportu.

Wideoreportaż z 14. edycji Pucharu Wsi Krakowskiej jest dostępny w sierpniowej audycji „Dzień Po Dniu” na stronie Telewizji Internetowej Gmin i Powiatu Krakowskiego:
itv.powiat.krakow.pl