Park rtm Witolda Pileckiego w Nielepicach w ostatnich kilku miesiącach przeszedł małą modernizacje. Bardzo mi zależało, aby właśnie w tym szczególnym dla naszego kraju roku jakim jest 100 lecie odzyskania niepodległości miejsce to świeciło pełnią blasku.
Kilkakrotnie zwracałem się w tej sprawie do władz naszej gminy prosząc o przeznaczenie niezbędnych środków na ten cel. Odmawiano. Prosiłem o zakup samych materiałów, wszystkie prace deklarowałem wykonać bezinteresownie. Odmawiano.
Wbrew tym przeszkodom, udało się pozyskać środki na zakup materiałów potrzebnych do realizacji zamierzonego celu. Pomogły Kopalnie Czatkowice oraz Lafarge przekazując nieodpłatnie kamień. Prace w parku trwały bez mała dwa miesiące. Wszystko zostało wykonane bezinteresownie.

Najładniejszym elementem jaki tam powstał jest fontanna. Przygotowany jest głaz, na którym odsłonimy tablicę upamiętniającą 100–lecie odzyskania niepodległości. Co więcej, nie powiem 🙂 zapraszam na spacer do parku, a jeszcze bardziej na kolejne już „Święto Nielepic”, które w tym roku odbędzie się 12 sierpnia.

Stanisław Dam
staszekdam@interia.pl