23-final    23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mamy już za sobą. W tym roku pieniądze zbierane były na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz na godną opiekę medyczną seniorów.
Finał w gminie Zabierzów odbył się w Samorządowym Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów, ogółem zebrano środki w wysokości 42 066 zł 13 groszy.
Organizację finału zawsze poprzedza ciężka praca, nad którą od wielu lat czuwa szef sztabu Janusz Majka, w tym roku na terenie gminy Zabierzów kwestowało 81 wolontariuszy. W skład sztabu wchodzą ponadto Dyrektor SCKiPGZ Jolanta Żebrowska – Sybila, Celina Ślusarska oraz Urszula Młynarczyk. Pisząc o organizatorach trzeba również wspomnieć o dwóch pracownicach Banku Spółdzielczego w Zabierzowie, które co roku podczas finału czynnie uczestniczą w liczeniu pieniędzy, które zostały zebrane przez wolontariuszy są to pani Agnieszka Kozień oraz pani Agnieszka Gołąb.
Organizatorzy starali się przygotować wiele atrakcji dla wszystkich którzy to wyjątkowe niedzielne popołudnie postanowili spędzić w SCKiPGZ. Były więc tańce, występy zespołów, dużym powodzeniem cieszyła się „Kawiarenka Babuni”, którą przygotowali członkowie Klubu Seniora „Złota Jesień” z Zabierzowa, każdy mógł w niej spróbować wspaniałych domowych ciasteczek i innych wypieków. Na zakończenie odbył się pokaz sztucznych ogni, strażacy z OSP Zabierzów puścili tzw. światełko do nieba.

Do zobaczenia za rok!

Urszula Młynarczyk